Navigace

Obsah

PŘESPOLNÍ BĚH V LYSICÍCH

Typ: Rok 2016 - 2017
PŘESPOLNÍ BĚH V LYSICÍCH V pátek 30. září se žáci a žákyně naší školy zúčastnili okresního přeboru v přespolním běhu v Lysicích.

Naše úspěchy v přespolním běhu v Lysicích

V pátek 30. září se žáci a žákyně naší školy zúčastnili okresního přeboru v přespolním běhu v Lysicích. V široké konkurenci 19 škol z celého okresu Blansko se naši žáci neztratili, dokonce jsme dosáhli i na příčku nejvyšší.

V kategorii mladších žáků, kde startovalo 99 závodníků, se naše škola umístila ze 17 škol na 8. místě. Mladší žáci běželi trať dlouhou 2 km. Nejlepšího umístění dosáhli Jakub Slavíček ze 6. třídy, který skončil na 9. místě, 18. místo obsadil Vítek Olšan a 42. místo Prokop Šebesta, oba ze 7.A třídy.

V kategorii mladších žákyň soutěžilo 103 závodnic ze 17 škol. Naše škola se umístila na 11. místě z 19 škol, které startovaly v této kategorii. Děvčata běžela trať dlouhou 1,5 km. Nejlepšího umístění dosáhla Sára Chmelíčková, která se umístila na 21. místě, 42. místo obsadila Katka Bednářová, 58. místo Nela Dočekalová, všechny ze 6. třídy, a na čtvrtém bodovaném místě skončila 91. Tereza Novotná ze 7.A třídy.

Starší žáci měli silnou konkurenci a ze 13 škol obsadili pěkné 7. místo. Našimi nejlepšími běžci byli na krásném 6. místě Tomáš Chytrý z 8.B, 10. místo obsadil Jan Vach z 9.B. Na 34. místě se umístil Vítek Měcháček z 8.A třídy.

Největšího úspěchu jsme se dočkali v kategorii starších žákyň, kde naše děvčata zvítězila v konkurenci 15 škol z okresu. Všechny čtyři bodované příčky byly do 20. místa. Na 9. místě doběhla Romana Suchomelová, 10. místo obsadila Adéla Adamcová, 17. místo Viktorie Loukotová, všechny z 9.A třídy, 19. místo obsadila Katka Peterková z 8.A. Celkovým nejnižším součtem bodů si děvčata zajistila postup do krajského kola, které se konalo 7. října v Hodoníně, kde se nám sice nepodařilo dosáhnout na medailové umístění, ale i tak děvčata vzorně reprezentovala naši školu a město Kunštát.

Děkujeme všem žákům a žákyním za vzornou reprezentaci školy a přejeme jim mnoho dalších sportovních úspěchů na podzim ve florbalových soutěžích.