Navigace

Obsah

Zprávy

#

Lyžování I.stupně 3.-7.2.2020

Lyžování I. stupně 3.-7.2.2020 v Olešnici
Od 3. do 7. února se někteří žáci 1. – 4. ročníku účastnili lyžařského výcviku v Olešnici. Během týdne se ti, co už někdy lyžovali, stále zdokonalovali ve svých lyžařských dovednostech a ti, kteří na lyžích stáli poprvé, se postupně naučili dělat obloučky, zastavit, padat, zase se zvednout a jezdit na vleku. Někteří se přihlásili na jízdu na snowboardu, což také parádně zvládli. I přes spoustu pádů a nepřízeň počasí – se kterou jsme se letos trochu potýkali - všichni poctivě a trpělivě trénovali a na konci výcviku měli velkou radost z toho, co dokázali. Velké „díky“ patří také výborným instruktorům, kteří s dětmi trpělivě pracovali.
Mgr. Marcela Šafářová
celý text

Aktuálně, ostatní | 10. 2. 2020 | Autor: Mgr. Vratislav Sedlák
#

Přebor škol ve florbalu

PŘEBOR ZÁKLADNÍCH ŠKOL VE FLORBALU
V listopadu a prosinci se konal přebor základních škol ve florbalu. Naše škola měla zastoupení ve všech čtyřech kategoriích. Jako první se do boje o postup z okrsku snažili 7. listopadu mladší žáci ve složení Antonín Cveček, Lukáš Doležal, Jan Fadrný, Ondřej Havel (6.A), Vít Knoflíček, Jakub Sommer, Matěj Jan Vaněrka (6.B), Jaromír Pelíšek (7.A), Vojtěch Prchal, Josef Hujdič, Lukáš Pavlů a Adam Bělehrádek (7.B). I přes veškerou snahu se mladším žákům postoupit nepodařilo a obsadili 5. místo. Jako další následoval 12. listopadu turnaj mladších žákyň. Naši školu reprezentovaly: Tereza Kopecká, Emílie Slavíčková, Tereza Janíčková (6.A), Vanesa Jasioková, Adéla Hrušková, Aneta Šabrňáková (7.A), Tereza Gajdová, Karolína Podsedníková, Adriana Chytrá, Dominika Plesková, Karolína Bednářová, Barbora Kubecová, Dorota Buryšková a Michaela Kubíčková (7.B). Žákyně celý turnaj vyhrály a z postoupily na okres z 1. místa. V pondělí 18. 11. se konal okresní přebor v Letovicích, kde žákyně ve stejném složení prohrály jediný zápas na nájezdy s vítězem turnaje a s (jejich) velkým zklamáním tak přivezly do školy bronzové medaile.
Starší žáci nastoupili do svého turnaje 28. listopadu ve složení Adam Chytrý, Matěj Měcháček, Filip Kopecký, Dominik Večeřa, David Bednář, Petr Kříž, Lukáš Sladký, Lukáš Sýs, Jakub Stehlík. Žáci pro naši školu vybojovali 3. místo. Následující den se konal přebor starších žákyň. Po napínavém závěru nakonec naše žákyně postoupily na okres ze 3. místa. Zasloužily se o to Tereza Knoflíčková, Kateřina Tesařová, Lenka Karásková, Denisa Bednářová (8.A), Nicole Julia Wrubel, Eliška Hrušková (8.B), Kateřina Bednářová, Tereza Štenclová, Lucie Janoušková, Nela Dočekalová, Sára Chmelíčková a Gabriela Tenorová (9.). Okresní kolo se konalo 5. prosince v Blansku. Po dramatickém zápase s Letovicemi vybojovaly žákyně po třech remízách 0:0 a výhře 3:0 2. místo i přes čisté konto naší brankářky Lucie Janouškové. Od postupu na krajský přebor žákyně dělil jediný gól, který je poté velmi mrzel a krásné stříbrné medaile nepřebíraly s nadšením. Všem reprezentantům děkujeme a gratulujeme ke krásným sportovním výkonům.
celý text

Aktuálně, ostatní | 28. 11. 2019 | Autor: Mgr. Vratislav Sedlák
#

Jak se žilo před 30 lety

Projektový den ,,JAK SE ŽILO PŘED 30 LETY“
Letošní rok se stal pro celou naši zemi výjimečným díky tomu, že již 30 let žijeme ve svobodné zemi. Do připomenutí tohoto výročí se zapojila celá řada médii, uskutečnilo se mnoho kulturních a vzpomínkových akcí. Proto ani naše škola nechtěla zůstat pozadu v připomenutí si tohoto významného výročí. Aby žáci lépe pochopili důležitost 17. listopadu 1989, připravili si pro ně deváťáci projekt, který zprostředkoval, jak žili jejich rodiče a prarodiče, co vše si mohli za dob socialismu pořídit (nebo nepořídit), co si mohli dovolit, jak žili.
Projet byl rozdělen do osmi bloků, ve kterých se žáci střídali po skupinách v 15ti minutových intervalech. V jednotlivých částech se pak seznámili s módou, technikou, cestováním, hračkami, školstvím, spartakiádou a branným dnem.
Původně se měl projekt konat jen pro žáky druhého stupně, ale díky velmi pozitivnímu ohlasu byly do této akce zapojeny i děti z 3.-5. tříd.
celý text

Aktuálně, ostatní | 15. 11. 2019 | Autor: Mgr. Vratislav Sedlák
#

Burza hraček

Dne 25.10. Proběhla na naší škole velmi oblíbená burza hraček a knížek, kterou již tradičně pořádal žákovský parlament. O její oblibě svědčí i velké množství přinesených hraček, které se velice rychle prodaly.
Výtěžek z prodeje bude použit na stavebnice do tříd prvního stupně a na podporu rodiny zesnulé paní učitelky z Lysické základní školy. Žáci sami ukázali, že jim tragédie, která postihla rodinu z okolí, není lhostejná a zástupci parlamentu odvezli příspěvek do ZŠ Lysice a vyjádřili tak i soustrast nad velkou ztrátou.
Děkujeme všem, kteří přispěli a zapojili se do této krásné akce dodáním hraček nebo organizací a budeme se těšit na další ročník.
celý text

Aktuálně, ostatní | 25. 10. 2019 | Autor: Mgr. Vratislav Sedlák
#

Přespolní běh žáků

REPREZENTACE ŠKOLY V PŘESPOLNÍM BĚHU
Dne 26. září se naše škola zúčastnila přeboru základních škol v přespolním běhu mladších a starších žáků ve Žďárné. Mladší žáci ve složení Ondřej Tenora (6.B), Lukáš Doležal, Jan Fadrný (6.A) a Adam Bělehrádek (7.B) se umístili na 8. místě. Jejich trať byla dlouhá 2000 m. Starší žáci ve složení Matěj Měcháček (8.A), Samuel Prudký (8.B), Jan Just, Jakub Stehlík a Lukáš Sýs (9.) obsadili na trati 3000 m 10. místo. Mladší a starší žákyně se zúčastnili přeboru 30. září v Blansku, kde obsadili 12. (mladší kategorie) a 8. místo (starší kategorie). Kategorii mladších žákyň reprezentovala Nela Fojtová (6.B), Karolína Podsedníková, Barbora Kubecová (7.B), Vanesa Jasioková a Aneta Šabrňáková (7.A), starší poté Kateřina Tesařová, Veronika Staňková (8.A), Kateřina Bednářová, Gabriela Tenorová a Tereza Štenclová (9.).
celý text

Aktuálně, ostatní | 26. 9. 2019 | Autor: Mgr. Vratislav Sedlák

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Kontakty

ZŠ a MŠ Kunštát, příspěvková organizace

Brněnská 32, 679 72 Kunštát

Tel./fax: 516 462112, 515 534332

E-mail: skola@zskunstat.cz

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Svátek

Svátek má Vincent, Vincenc

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Světový den monitoringu diabetu

Zítra má svátek Anastázie

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

MOTÝLCI

Aktuální počasí

<<
>>
dnes, neděle 14. 4. 2024
zataženo 19 °C 11 °C
zataženo, slabý jižní vítr
vítrJ, 4.24m/s
tlak1016hPa
vlhkost60%

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:13
TÝDEN:1344
CELKEM:431826


ZŠ Kunštát

ZŠ Kunštát

ZŠ Kunštát

ZŠ Kunštát