Projekt Záložky

Projekt Záložky Naši žáci pokračují v družbě se slovenskou školou v Voderadoch.

12. ročník ČESKO - SLOVENSKÉHO PROJEKTU

,,Záložka do knihy spojuje školy“

Téma: Okouzlující svět knižních příběhů, pohádek a básní

Žáci  třetích a čtvrtých ročníků se zapojili do 12. ročníku  Česko-slovenského projektu  Záložka do knihy spojuje školy.

Hlavním organizátorem tohoto projektu je knihovna Jiřího Mahena v Brně ve spolupráci se slovenskou knihovnou v Bratislavě.

Navázali jsme na spolupráci z dřívějších let a naší partnerskou školou se i letos stala ZŠ a  MŠ ve Voderadech.

A  jak to celé probíhalo?  Do konce září jsme se do projektu přihlásili, zkontaktovali jsme se s partnerskou školou               na Slovensku  a domluvili jsme se, že první napíší dopis slovenské děti. Začátkem října nám přišel balíček  ze Slovenska              s dopisy od žáků třetích a čtvrtých tříd. Dopisy nás moc potěšily a kluci a holky z naší školy na dopisy nadšeně odpověděli, někteří namalovali i pěkný obrázek a přidali osobní dáreček.  Každý žák navíc  vyrobil pro svého slovenského kamaráda  krásnou záložku na čtení  s obrázky, kolážemi, skládankami a nápisy.  Moc si přejeme, aby naše záložky  každého slovenského čtenáře  potěšily.  K dopisům a záložkám  jsme ještě přidali prospekty o městě Kunštát a vše jsme poslali poštou na Slovensko.

A co bude odměnou našim žákům za jejich snažení? No přece záložky od slovenských  žáků, které přijdou začátkem listopadu, a které si založí do své oblíbené knížky.

Věříme, že dopisování se slovenskými kamarády bude pokračovat i po skončení projektu   a   třeba  někdy dojde        na  milé setkání obou partnerských škol u nás v České republice nebo na Slovensku.

Na závěr patří velké poděkování všem učitelům a žákům, kteří se do projektu zapojili a také rodičům dětí za spolupráci.

Mgr. Noemi Kolbertová

třídní učitelka 4.A

Vytvořeno: 15. 12. 2021
Poslední aktualizace: 15. 12. 2021 21:37