O NAŠÍ ŠKOLE

Historie školství v Kunštátě sahá až do 16.století, kdy škola kunštátská byla jednou z pouhých 5 škol blanenského regionu.

Koncem 17.století se vyučovalo v dřevěné budově, která se nacházela nad kostelem, novější budova zbudovaná v 18.století v blízkosti kostela byla pak koncem téhož století přestavěna na patrovou. Již v polovině století následujícího byla ovšem i tato stavba shledána jako nevyhovující, a tak vznikla v těsném sousedství kostela úplně nová jednoposchoďová škola, v níž byly k dispozici i učitelské byty.

Od roku 1905 se již žáci učí v „současné“ budově naproti rybníku. Uvozovky znamenají, že tehdy se jednalo o pouhou část dnešních školních budov. O rok později po otevření školy bylo přistavěno další křídlo staré školy – a od roku 1985, čili v roce osmdesátého výročí novodobé školy, byla zprovozněna nová přístavba školy, primárně určená třídám II.stupně, v níž se už kromě kmenových tříd nacházejí také odborné učebny a zázemí pro učitele (sborovna a kabinety).

V roce 1995 byla přístavba školy propojena s nově otevřenou městskou sportovní halou, sportovní vyžití nejen v hodinách tělesné výchovy následně významně zkvalitnilo vybudování lehkoatletického areálu za přístavbou školy.

Od roku 2008 je místní základní škola právním subjektem, který sdružuje základní i mateřskou školu, školní družinu se třemi odděleními, vývařovnu, jídelnu – a zároveň je provozovatelem sportovní haly, která slouží v odpoledních a večerních hodinách pro veřejnost.

Do základní školy momentálně dochází více než 360 žáků, kteří se vzdělávají v 19 kmenových třídách, škola jako celek (včetně MŠ, kam dochází téměř 120 dětí) má přes 70 zaměstnanců, z toho cca 45 pedagogických pracovníků.

Škola se zapojuje do mezinárodních programů, ať už to v minulosti bylo v rámci projektů Comenius, Erasmus+ nebo nyní prostřednictvím projektů EU šablony.

Významných úspěchů jsme dosáhli také v olympiádách a soutěžích, pravidelně vítězíme např. v soutěžích recitačních, jsme organizátory celookresních sportovních akcí – soutěže ve skoku vysokém „Kunštátská laťka“ nebo soutěže v lehkoatletických disciplínách – o „Pohár krále Jiřího“, daleko nad rámec okresu se dostala literární soutěž „O cenu Ludvíka Kundery“.

Svátek má Taťána

• Velký pátek