MEZINÁRODNÍ PROJEKT ERASMUS ČR-KUNŠTÁT

Typ: Erasmus 2017 - 2018
Letos na podzim odstartovala naše škola nový mezinárodní projekt, tentokrát pod hlavičkou programu Erasmus+.

Letos na podzim odstartovala naše škola nový mezinárodní projekt, tentokrát pod hlavičkou programu Erasmus+. Společně se čtyřmi dalšími školami jsme začali pracovat na projektu, který nese název Neither Place Nor TimeSetsUsApart (Nerozděluje nás místo ani čas). Cílem spolupráce naší koordinátorské školy s partnery z Itálie, Maďarska, Lotyšska a Slovenska je hledání společných znaků mezi jednotlivými zeměmi, se kterými máme z historického hlediska mnoho identického. Zaměříme se na generaci prarodičů našich žáků a budeme si všímat, co tyto dvě skupiny spojuje, a to jednak v kontextu naší země, tak i napříč zeměmi našich partnerů.
     Na konci měsíce listopadu se uskutečnilo naše první setkání, tentokrát v Kunštátě. V prostorách školního divadlo prezentovaly děti výsledky své dosavadní práce. Úkolem bylo navrhnout certifikát a razítko, které potvrdí účast na jednotlivých setkáních a splnění zadaných úkolů. Dále vypátrat, zda v našem okolí máme příjmení, která pocházejí z našich partnerských zemí. A v neposlední řadě najít příklady jídel ze zemí našich partnerů, která se u nás však běžně vyskytují.
     Děti si brzy našly cestu ke svým novým kamarádům a po jazykových bariérách nebylo záhy ani slechu. V připraveném kvízu si vyměnily zajímavé a často nečekané informace o svých zemích, společně se vydaly na výlety do Brna, Moravského krasu, Prahy a Boskovic. Za svitu svíček si prohlédli jeskyně na Rudce, navštívili kostel, keramickou dílnu, Panskou zahradu a okolí zámku. Na závěr zatančila skupina Bami, jejíž tanečnice přivedly na parket i naše děti a velice nenásilně je zapojily do své choreografie.
     Všichni jsme si to velice užili a mnohé děti se jen těžko smiřovaly s tím, že se s novými přáteli musí rozloučit. Další setkání nás však v letošním školním roce čeká ještě jednou, a to na Slovensku.

next picture - click here
další obrázky - kliknout zde
password: Erasmus

Vytvořeno: 17. 4. 2018