Projekt: Modernizace učeben ZŠ Kunštát

Identifikační číslo: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_062/0003634

Na základě vyhlášené výzvy č.46 IROP "Infrastruktura základních škol" podalo město Kunštát 3.2.2017 Žádost  o podporu projektu s názvem "Modernizace učeben ZŠ Kunštát".

Projekt je spolufinancován z EU.  Na základě Rozhodnutí o poskytnutí dotace bude městu po ukončení projektu a následném vyúčtování proplacena částka ve výši Kč 5.938.168,50  tj. 90% celkových nákladů na projekt, které činí Kč 6.597.965,--.

Hlavním cílem projektu je zvýšit kvalitu  výuky a  dostupnost infrastruktury pro vzdělání. Bude tedy vybavena jazyková učebna spolu s cvičnou kuchyní a budou pořízeny odborné pomůcky pro výuku fyziky, chemie a cizích jazyků. V rámci daného projektu  proběhnou i stavební úpravy v budově  školy, bude realizováno "Pracoviště školní poradenské péče", proběhnou úpravy před školou, bude vybudována bezbariérová toaleta, pořízen schodolez a dojde k zajištění konektivity školy a připojení k internetu s přístupovými body pomocí Wi-fi sítě.

Celý projekt bude zrealizován do 30.9.2018

ERASMUS KA2  2017 - 2019

Základní škola Kunštát se dostala mezi 125 škol v České republice, které se zapojily do multilaterálního projektu partnerství škol.

Konkurence byla obrovská. V září 2008 začala spolupráce se zahraničními školami, na kterou poskytuje prostředky Evropská unie.

Partnerskými školami nyní jsou školy ze Slovenska, z Lotyšska, z Maďarska, z Itálie.

Přínos projektů je nezanedbatelný.  Podporuje mezikulturní vzdělávání, rozšiřuje všeobecný přehled žáků, motivuje v učení angličtiny.

Děti si brzy najdou cestu ke svým novým kamarádům a odbourávají se jazykové bariéry.

Třetí setkání účastníků projektu Erasmus+

Druhý říjnový týden byl letos pro některé žáky naší školy opravdu netradiční. Z vídeňského letiště se totiž vydali již na třetí setkání účastníků projektu Erasmus+, které se tentokrát konalo v Lotyšsku. Malebná Sigulda, město, v němž sídlí naše partnerská škola, nás přivítala nádhernými podzimními barvami. Úkolem dětí zde bylo prezentovat výsledky práce, která se tentokrát zaměřila na Vánoce jejich prarodičů. Lotyšská škola s pomocí všech partnerských škol zhotovila vzpomínkový kalendář, který tvoří nejoblíbenější dárky dětí 60. let. Každý měsíc také obsahuje předsevzetí, kterým děti slibují prarodičům, co by pro ně rády udělaly. Tento kalendář jim budou moci nyní zakoupit i ostatní děti jako dárek. Dalším společným tématem byly nejoblíbenější vánoční pohádky. Děti nacvičily jejich ukázky a předvedly je jako krátká divadelní představení. Kromě těchto i dalších menších společných úkolů nás čekal úžasný doprovodný program. Podívali jsme se do hlavního města Rigy, zavítali jsme k Baltskému moři a žáci s pomocí svých lotyšských kamarádů plnili úkoly během orientační hry v Siguldě. Společně si užili i tzv. escape room, kdy na základě vyřešených úkolů rozluštili tajný kód, díky němuž se dostali ze zamčeného pokoje.

Momentálně se připravujeme a těšíme na další setkání, které proběhne již v únoru. Tentokrát se podíváme do maďarského města Debrecen.

Podívejte se v naší fotogalerii.

Svátek má Nikola

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den industrializace Afriky
  • Světový den dětí
  • Světový den chronické obstrukční plicní nemoci

Zítra má svátek Albert

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den filosofie
  • Světový den televize
  • Světový den pozdravů

Počasí dnes:

20. 11. 2018

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, od jihu místy přeháňky nebo slabý déšť, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty 2 až -2°C.