ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT

STANOVY ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU ZŠ A MŠ KUNŠTÁT
ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT (ŽP)

je orgánem žákovské samosprávy a partnerem vedení školy a pedagogického sboru při projednávání všech záležitostí školy, který se přímo týkají žáků.

CÍLEM

žákovského parlamentu je vytvářet pocit sounáležitosti ke škole, zlepšit komunikaci mezi žáky a učiteli, prosazovat při ní slušnost, vstřícnost a toleranci, přispívat ke zodpovědnosti žáků, odstraňovat lhostejnost, ovlivňovat pozitivní dění ve škole, přispívat k zajištění bezpečí ve škole.

SLOŽENÍ ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU

V čele žákovského parlamentu stojí jeden předseda a 1 místopředseda, zápisy ze schůzek provádí zapisovatel, o nástěnku se starají nástěnkáři. Z každé třídy od 5.ročníku jsou voleni do žákovského parlamentu dva zástupci. Pedagogický dozor a tvorbu webových stránek zajišťují zástupci z pedagogického sboru.

KAŽDÝ ČLEN ŽP

je povinen pravidelně zúčastňovat všech jednání ŽP, informovat pravdivě svě spolužáky o průběhu jednání, projednávaných problémech a rozhodnutích, k nimž ŽP dospěl, dodržovat a naplňovat stanovy ŽP.

OKRUHY ČINNOSTI ŽP
  • podílí se aktivně na veškerém životě školy a pomáhá při organizaci různých akcí
  • umožňuje žákům vyjádřit se k dění ve škole
  • podává návrhy na vybavení tříd, úklid a estetizaci školy
  • ŽP nezasahuje do školních záležitostí, jejichž rozhodování a posuzování patří do pravomocí vedení školy

DĚTI POMÁHAJÍ DĚTEM

Žákovský parlament se letos rozhodl, že se pokusí uspět s celostátním projektem DOBRO-DRUZI. celý text

Žákovský parlament | 13. 10. 2017 | Autor:

Svátek má Nikola

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den industrializace Afriky
  • Světový den dětí
  • Světový den chronické obstrukční plicní nemoci

Zítra má svátek Albert

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den filosofie
  • Světový den televize
  • Světový den pozdravů

Počasí dnes:

20. 11. 2018

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, od jihu místy přeháňky nebo slabý déšť, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty 2 až -2°C.