Projekt "Do lesa s lesníkem"

Naši žáci byli opět pozváni na program "Do lesa s lesníkem" celý text

ostatní | 20. 6. 2021 | Autor: Mgr. Vratislav Sedlák

Sázení stromků

S dětmi ze třetí třídy jsme se rozhodli, že je potřeba pomoci našim lesům, které jsou zpustošené kůrovcem. Ve spolupráci s INÉS Kunštát jsme se dne 11. 5. vypravili do lesů za Hlubnou. Počasí nám přálo a tak jsme společnými silami vysázeli desítky nových sazenic. M.Šafářová celý text

ostatní | 21. 5. 2021 | Autor: Mgr. Vratislav Sedlák
Vánoční přáníčka

Vánoční přáníčka pro seniory

Žáci naší školy se v rámci hodin výtvarné výchovy aktivně pustili do tvoření vánočních přání pro obyvatele Senior centra v Blansku a Penzionu pro důchodce v Kunštátě. Vytvořili celkem 180 originálních přání s osobním věnováním. Žáci se zamysleli nad tím, že ne každý má možnost prožít nejhezčí svátky v roce s blízkou rodinnou. Za přáníčka se nám dostalo velkého poděkování, udělala radost všem obdarovaným a zpříjemnila jim letos poněkud odlišnou vánoční atmosféru. Všem žákům děkuji za spolupráci.
Mgr. Vendula Burgrová
celý text

Aktuálně | 10. 1. 2021 | Autor: Mgr. Vratislav Sedlák

Brigáda na sběr brambor

Brigáda na sběr brambor 9.9.2020
Dne 9. září žáci 6. ročníků navázali na loňský úspěšný program Do lesa s lesníkem. Jako poděkování za vydařenou akci, kterou pro nás zdarma uspořádala Kongregace sester Těšitelek Božského Srdce Ježíšova, jsme se zapojili do vybírání brambor na kopci Milenka. Na začátku jsme si cestou zopakovali názvy stromů a rostlin, které jsme míjeli. Děti si samy natrhaly listy a plody, které bezpečně poznaly, a poté je ukázaly a pojmenovaly. Diskutovali jsme o aktuálním kůrovci a s ním spojených škodách v našich lesích a nakonec jsme si připomněli pověst, která se váže ke kopci Milenka. Samotné vybírání brambor proběhlo v dobré náladě a s velkým nasazením. Děti dostaly sladkou svačinu a limonádu a na závěr pro nás byl připraven oheň a všichni si mohli opéct párky a ochutnat i pečené brambory. Všechny děti mohu tímto pochválit za to, jak k práci přistoupily a vše na jedničku zvládly. Spokojenost byla i na straně organizátorů, kteří tímto předeslali, že pro naši školu opět rádi připraví podobné akce, jako bylo sázení stromků a výroba ptačích budek.
M. Hrušková, T. Gajdošová
celý text