Úvod > Základní škola > Projekty > 3. setkání účastníků projektu Erasmus+

3. setkání účastníků projektu Erasmus+

Druhý říjnový týden byl letos pro některé žáky naší školy opravdu netradiční. Z vídeňského letiště se totiž vydali již na třetí setkání účastníků projektu Erasmus+, které se tentokrát konalo v Lotyšsku. Malebná Sigulda, město, v němž sídlí naše partnerská škola, nás přivítala nádhernými podzimními barvami. Úkolem dětí zde bylo prezentovat výsledky práce, která se tentokrát zaměřila na Vánoce jejich prarodičů. Lotyšská škola s pomocí všech partnerských škol zhotovila vzpomínkový kalendář, který tvoří nejoblíbenější dárky dětí 60. let. Každý měsíc také obsahuje předsevzetí, kterým děti slibují prarodičům, co by pro ně rády udělaly. Tento kalendář jim budou moci nyní zakoupit i ostatní děti jako dárek. Dalším společným tématem byly nejoblíbenější vánoční pohádky. Děti nacvičily jejich ukázky a předvedly je jako krátká divadelní představení. Kromě těchto i dalších menších společných úkolů nás čekal úžasný doprovodný program. Podívali jsme se do hlavního města Rigy, zavítali jsme k Baltskému moři a žáci s pomocí svých lotyšských kamarádů plnili úkoly během orientační hry v Siguldě. Společně si užili i tzv. escape room, kdy na základě vyřešených úkolů rozluštili tajný kód, díky němuž se dostali ze zamčeného pokoje.

Momentálně se připravujeme a těšíme na další setkání, které proběhne již v únoru. Tentokrát se podíváme do maďarského města Debrecen.

3. setkání účastníků projektu Erasmus+