Úvod > Základní škola > Projekty > Druhé projektové setkání - Zámutov, Slovensko

Druhé projektové setkání - Zámutov, Slovensko

Poslední dubnový týden strávilo šest zástupců z řad našich žáků na druhém projektovém setkání, a to ve východoslovenském Zámutově. Děti z devátého ročníku, které se velkou měrou podílely na dosavadních výsledcích projektu, prezentovaly naši práci a také plnily úkoly určené pro toto setkání. Seznámily tak ostatní s tím, jak vypadalo vyučování našich babiček v 60. letech minulého století.

Představily videa svých spolužáků zaměřená na téma, jak si svůj svět a svět prarodičů vzájemně obohatit. Vybraly si činnost, která je momentálně baví, a snažily se ji přiblížit svým babičkám a dědečkům, kteří si ji následně sami vyzkoušeli. Jednalo se např. o hru na hudební nástroj (klávesy, housle) nebo  základy angličtiny. Další aktivitou byla móda 60. let, kdy si žáci vlastnoručně vytvořili zástupce teenagerů, s nezbytnými účesy, minisukněmi, roláky, rozšířenými kalhotami nebo pionýrským stejnokrojem. Posledním úkolem byla píseň Yesterday, kterou děti toto setkání uzavřely. Poslechly si varianty této písně v jednotlivých jazycích (slovensky, maďarsky, italsky a lotyšsky) a nakonec  ji v původním znění společně zazpívaly.

Kromě společné práce byl pro všechny účastníky připraven i bohatý doprovodný program: ukázky místního folkloru a řemesel, výlet do Pieninského národního parku, sjíždění řeky na tradičních vorech, turistika ve Vysokých Tatrách, návštěva Štrbského plesa nebo ochutnávka výrobků v čokoládovně Nestville.

I tuto druhou schůzku jsme si se svými partnery velmi užili. Celková organizace byla velmi pečlivá a propracovaná, zámutovská základní škola se opravdu vynasnažila, abychom na těchto několik dní ještě dlouho vzpomínali. A proto není s podivem, že už teď se nemůžeme dočkat našeho třetího setkání. Tentokrát se uvidíme v lotyšské Siguldě, a to druhý týden v říjnu.

Druhé projektové setkání - Zámutov, Slovensko