ZÁKLADNÍ ŠKOLA

INFORMACE PRO RODIČE PRO ŠKOLNÍ ROK 2019-2020

VÝUKA:

Informace k organizaci prvního týdne školního roku 2019/2020

Školní rok 2019/2020 začíná v pondělí  2.9.2019.

V tento den bude výuka na 1.stupni ZŠ ukončena v 10.30 hodin,  na 2.stupni ZŠ v 11.00 hodin, obědy budou pro přihlášené žáky vydávány od 10.30 hodin.

V úterý 3.9.2019 končí výuka tříd  1.stupně v 11.30 hodin,  výuka tříd 2.stupně ve  12.30 hodin, výdej oběda bude probíhat od 11.30 hodin.

Od středy  4.9.2019   bude  vyučování  dle platného rozvrhu, výdej obědů dle rozpisu.

Žáci prvního ročníku byli rozděleni do dvou tříd. Třída  1.A se nachází ve druhém poschodí staré budovy, třída 1.B v prvním patře staré budovy.  Žáci přijdou v doprovodu rodičů starým vchodem od rybníka, který bude  v pondělí  2.9.2019 otevřen. Výuka pro ně bude ukončena do 9.30, následně budou v doprovodu rodičů odcházet domů.

Žáci, kteří navštěvovali v loňském školním roce školní družinu, půjdou v den zahájení – tedy v pondělí vchodem pro ŠD, a to nejdříve od 7.00 hodin. Pravidelný provoz školní družiny bude zahájen od  úterý  3.9.2019 na základě vyplněných zápisních lístků.

V pondělí  2.9.2019 bude školní družina vydávat zápisní lístky a v tento den nebude řádný  provoz.

Další podrobnosti  ke školnímu roku 2019-2020 najdete v záložce Informace

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA:

Pro všechny žáky je zavedena el. žákovská knížka, pro 1. - 3. ročník pro předávání informací, od 4. do 9. ročníku i pro klasifikaci – rodiče mají přístup na internetu:  http://etk.just4web.cz/zskunstat/parent/

Návod přihlášení je uveden na webových stránkách školy v záložce Základní škola – podzáložce Informace

VÝTVARNÉ POTŘEBY:

Poplatek na výtvarné potřeby ve škol. roce 2018/19 zůstává 80,- Kč na každého žáka jako příspěvek na pokrytí nákladů na výkresy, výtvarné potřeby, kopírované materiály a pracovní listy pro žáky.

LEGISLATIVNÍ ZMĚNY A ŠKOLNÍ PŘEDPISY:

Od 1.9.2017 jsou školy povinny hlásit na OSPOD nejpozději do následujícího dne zvlášť závažné přestupky žáků.

Nové změny jsou zakotveny ve školním řádu, v řádu školní družiny a dalších dokumentech, které máme pro vás k prostudování na webových stránkách školy. Prosíme o jejich prostudování.

Škola nezodpovídá za žáky v případě jejich odchodu k lékaři, škola žáky k návštěvě lékaře uvolní jen na písemné požádání rodičů.

Škola je pojištěna pro případ školních úrazů žáků. Úrazy musí být žákem nahlášeny zásadně jen týž den, kdy se staly, úrazy ohlášené až v následujících dnech nebudou posouzeny jako úrazy školní.

Dětský lékař nemůže ze zákona poskytovat škole informace o zdravotním stavu žáků, není to ani povinností rodičů. Nezbývá nám proto, než Vás požádat, abyste upozornili třídní učitele na všechny zdravotní komplikace, které by mohly nastat při jejich školní práci. Škola jezdí se žáky na plavání, exkurze, výlety, žáci plní náročné úkoly např. v tělesné výchově; neposkytnutí těchto informací by mohlo závažným způsobem ohrozit zdraví vašich dětí. Stejně tak žádáme rodiče, kteří mají dítě svěřené soudně do své péče, aby o tom podali informaci.

VÝUKA CIZÍCH JAZYKŮ:

V naší škole je povinná výuka anglického jazyka od 2. do 9. roč. Výuka druhého cizího jazyka je zavedena od 7. roč.

ŠKOLNÍ ŘÁD:

Ve škole je zakázáno používání mobilních telefonů stejně jako natáčení videa na jakákoliv média v celém areálu školy. Žákům není dovoleno nosit do školy nepatřičné věci, cenné věci a výstřední doplňky oblečení a ozdoby (náušnice, piercing), kterými by si mohli způsobit poranění při výuce, zejména Tv. Žáci mohou nosit jen doporučenou obuv a povinně se ve škole přezouvají.

Žáci opouštějí školu ihned po ukončení vyučování, mladší žáci buď v doprovodu rodičů, nebo sami po písemném souhlasu rodičů. V budově školy se mohou po vyučování zdržovat pouze žáci přihlášení do školní družiny a dále žáci, kteří mají výuku náboženství, kroužky apod., všechny bezprostředně navazující na výuku. Do pozdějších odpoledních zájmových činností přicházejí žáci těsně před jejich začátkem a jsou pod dohledem vedoucích těchto zájmových útvarů. Škola nemůže nést zodpovědnost za žáky, kteří se bezdůvodně zdržují v areálu školy po skončení výuky. Nevztahuje se na žáky, kteří jsou pod dohledem v šatně.

ŠKOLNÍ SPORTOVNÍ AREÁL:

Žáci a dospělí mají volný přístup na sportovní areál školy po vyučování pouze přes školní dvůr, a to do 17:30, kdy se zavírá školní brána. O volných dnech je přístup na toto zařízení  pro žáky i veřejnost uzavřen.

ŠKOLNÍ DVŮR:

Příjezd vozidel na školní dvůr je zakázán dopravní značkou. Upozorňujeme rodiče, že Policie ČR sleduje jeho dodržování! V 8:00 se zavírá brána na školní dvůr. Rodiče a hosté, případně opozdilí žáci (návštěva lékaře apod.) přicházejí po této hodině předním vchodem do budovy. Předním vchodem rovněž odcházejí. Školní brána se otevírá v 11:15 a zavírá v 17:30.

NÁVŠTĚVY VE ŠKOLE:

Z důvodů přísných bezpečnostních předpisů se nesmějí po školní budově pohybovat cizí osoby. Týká se to i rodičů. Dospělé osoby přicházejí starým vchodem do kanceláře v poschodí, kde jim v případě nutnosti zavolají příslušné učitele či jejich děti.

ŠKOLSKÁ RADA:

Předsedou je paní Palme,  členy Ing.arch.Lukešová, Ing. Sojka, Ing. Havelka, Mgr. Pernicová a Mgr. Kuchyňová

Školská rada se schází dle potřeby, minimálně však dvakrát za školní rok.

RODIČOVSKÉ SDRUŽENÍ:

Předsedou je paní Eva Konečná, kontakt konecnaevicka@seznam.cz.

Svátek má Kryštof

Zítra má svátek Zita

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den, kdy mluvíme jako piráti

Počasí dnes:

18. 9. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, odpoledne až oblačno. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 6 až 2°C.