ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Školní rok 2020-2021

Upozornění pro žáky a jejich rodiče - ( pátek 04.09.2020 v 14.30)  !!!

Dle nových pokynů vládního zmocněnce prof. R. Prymuly v pátek 04.09.2020 v 11.27 k metodice epidemiologických opatření budou při uzavírání škol v případě nálezu pozitivních Covid 19 u žáků či zaměstnanců rozhodující nové parametry :

budou-li žáci a dospělí používat masky či respirátory pak v případě posuzování uzavření školy – půjde pouze pozitivní žák či učitel do karantény a třída či škola se uzavírat nebude.

Proto všichni žáci a zaměstnanci musí od pondělí 07.09.2020 přijít do školy povinně se dvěma rouškami. Ty budou používat při pohybu ve všech prostorách školy, v případě výuky ve třídě je mohou nahradit školními ochrannými štíty.

Věřím, že pochopíte situaci a žáky rouškami vybavíte,

ve věci volí naše škola menší zlo,

je to menší zátěž pro žáky i jejich rodiče, než riskovat přechod do žáků do distanční výuky, zajišťování hlídání dětí rodiči, řešení jejich stravování atd. Děkujeme za pochopení.

Vratislav Sedlák, ředitel školy

Informace k organizaci prvního týdne školního    roku 2020/2021

Školní rok 2020/2021 začíná v úterý  1.9.2020, v tento den bude výuka na 1. stupni ZŠ ukončena v 10.30 hodin,  na 2. stupni ZŠ v 11.00 hodin, obědy budou vydávány od 10.30 hodin. Od středy  2. 9. 2020 bude  vyučování  dle platného rozvrhu, výdej obědů dle rozpisu.

Žáci prvního ročníku byli rozděleni do dvou tříd. Obě třídy se nachází ve druhém poschodí staré budovy.  Žáci přijdou v doprovodu  pouze jednoho z rodičů hlavním vchodem od rybníka, který bude  1. 9. 2020 otevřen.

Rodiče musí mít při vstupu do školy roušku!

Rodičům  žáků vyšších ročníků nebude vstup do školy umožněn.

Pravidelný provoz školní družiny bude zahájen od  středy  2. 9. 2020 na základě vyplněných zápisních lístků.

V úterý 1. 9. 2020 bude školní družina vydávat zápisní lístky a v tento den nebude řádný  provoz.

Změny ve školním roce budou následující :

• Žáci nastupují do školy bez roušek, bez čestných prohlášení a dalších hygienických omezení.
  • Všechny osoby vstupující do budovy jsou povinny provést dezinfekci rukou u vchodů do budovy, musíme být velmi opatrní, (z celé Evropy budeme zahajovat školní rok prakticky s nejmírnějšími opatřeními), dospělé osoby smějí vstoupit do budovy pouze hlavním vchodem od rybníka, jejich pohyb mimo cestu do kanceláře školy nemůže být povolen.
  • školní docházka je od 01.09.2020 opět povinná bez výjimky, výuka bude probíhat v celých třídách, změnit to může žlutá "2"na Semaforu
  • Jsou připraveny manuály postupu v případě zhoršení epidemiologické situace
  • žákům byly nakoupeny hromadně všechny potřebné sešity pro výuku, rodiče tuto praxi vesměs uvítali;  peníze za nákup vybereme v září
  • od září nebude fungovat E-třídnice, veškerá komunikace rodičů se školou bude probíhat jen prostřednictvím EDUPAGE, klasifikaci svých dětí budete moci tak sledovat třeba i v mobilních telefonech, stejně jako psát zprávy učitelům či omlouvat žáky. Je to proto, že program umožňuje případný návrat k distanční výuce.
  • rodiče prosíme o seznámení s programem EDUPAGE na : https://help.edupage.org/?p=u38 – kde jsou také návody na sledování žákovské knížky a třeba i podpisy známek od rodičů. Nepovolujte prosím svůj rodičovský přístup vašim dětem – jsou zatím oddělené.
  • stravování zahájíme bez omezení od 01.09.2020, přihlaste prosím děti na obědy
  • výuka bude dne 01.09.2020 v I. ročníku od 7.55 do cca 9.00 hodin za přítomnosti rodičů; rodiče si žáky poté odvedou domů,
  • infekční žáci nemohou vstupovat do školy, škola má připravenou izolační místnost pro případ podezření onemocnění žáků. V takovém případě bude ihned informovat rodiče, ti žáka odvezou k lékaři či případně k testování. Jednat dle pokynů MŠMT s lékařem, hygienickou stanicí,  ohlašování KHS, testování atd. je pouze na rodičích žáka.
  • Prosíme o maximální pomoc a součinnost rodičů, aby nemusela škola či třídy přejít z nařízení KHS na distanční výuku.

V. Sedlák, ředitel školy

Svátek má Andrea

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Evropský den jazyků

Zítra má svátek Jonáš

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den cestovního ruchu

Počasí dnes:

26. 9. 2020

zatazenosde

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, v Čechách od 1000m srážky přechodně sněhové. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 8 až 4°C.

CELKEM: 193585