Navigace

Obsah

ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ NA POHÁRU ROZHLASU

Typ: Rok 2015 - 2016
ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ NA POHÁRU ROZHLASU Úspěch na Poháru rozhlasu v atletice – 1. místo

Úspěch na Poháru rozhlasu v atletice – 1. místo

Ve dnech 26. - 27. dubna se konal v Blansku okresní přebor v Poháru rozhlasu v atletice. Ve velmi nepříznivém počasí soutěžili v atletických disciplínách žáci a žákyně z 20 škol okresu Blansko. Naši školu na této soutěži reprezentovala družstva mladších a starších žákyň.

V mladší kategorii děvčata statečně bojovala, ale nestačila na závodnice z atletických oddílů a skončila v pořadí škol na 11 místě. Ve skoku vysokém se mezi čtyři nejlepší závodnice dostala Viktorka Loukotová a nakonec obsadila pěkné 4. místo.

Ve starší kategorii přímo excelovala v běhu na 60 m Leona Marečková časem 7,7 s, která zvítězila s obrovským náskokem. Na 4. místě se umístila Klára Pařízková časem 8,8 s. Ve štafetě obsadilo družstvo ve složení Adéla Adamcová, Hana Čumová, Klára Pařízková a Leona Marečková 3. místo a už po bězích to vypadalo na velmi nadějné umístění.

Ve skoku dalekém se dařilo Kláře Štenclové a ve vrhu koulí Lence Trubákové a i když děvčata nedosáhla na medailová umístění, získala cenné body do celkového pořadí škol.

Ve skoku vysokém opět bodovala Leona Marečková, která obsadila 3. místo výkonem 133 cm. Navíc v běhu na 800 m předvedla vyrovnaný výkon Klára Pařízková a Adéla Adamcová.

Děvčata svými výkony porazila žákyně z ostatních škol a zvítězila před ZŠ Boskovice, Slovákova a Gymnáziem Boskovice. Zajistila si tak postup do krajského přeboru, který se bude konat 24. května v Břeclavi.

Všem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme starším žákyním mnoho úspěchů v krajském kole v Břeclavi.