Identifikační číslo: CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_062/0003634

Na základě vyhlášené výzvy č.46 IROP "Infrastruktura základních škol" podalo město Kunštát 3.2.2017 Žádost  o podporu projektu s názvem "Modernizace učeben ZŠ Kunštát".

Projekt je spolufinancován z EU.  Na základě Rozhodnutí o poskytnutí dotace bude městu po ukončení projektu a následném vyúčtování proplacena částka ve výši Kč 5.938.168,50  tj. 90% celkových nákladů na projekt, které činí Kč 6.597.965,--.

Hlavním cílem projektu je zvýšit kvalitu  výuky a  dostupnost infrastruktury pro vzdělání. Bude tedy vybavena jazyková učebna spolu s cvičnou kuchyní a budou pořízeny odborné pomůcky pro výuku fyziky, chemie a cizích jazyků. V rámci daného projektu  proběhnou i stavební úpravy v budově  školy, bude realizováno "Pracoviště školní poradenské péče", proběhnou úpravy před školou, bude vybudována bezbariérová toaleta, pořízen schodolez a dojde k zajištění konektivity školy a připojení k internetu s přístupovými body pomocí Wi-fi sítě.

Celý projekt bude zrealizován do 30.9.2018

ERASMUS+ Logo KA2  2017 - 2019

Základní škola Kunštát se dostala mezi 125 škol v České republice, které se zapojily do multilaterálního projektu partnerství škol.

Konkurence byla obrovská. V září 2008 začala spolupráce se zahraničními školami, na kterou poskytuje prostředky Evropská unie.

Partnerskými školami nyní jsou školy ze Slovenska, z Lotyšska, z Maďarska, z Itálie.

Přínos projektů je nezanedbatelný.  Podporuje mezikulturní vzdělávání, rozšiřuje všeobecný přehled žáků, motivuje v učení angličtiny.

Děti si brzy najdou cestu ke svým novým kamarádům a odbourávají se jazykové bariéry.

Třetí setkání účastníků projektu Erasmus+

Druhý říjnový týden byl letos pro některé žáky naší školy opravdu netradiční. Z vídeňského letiště se totiž vydali již na třetí setkání účastníků projektu Erasmus+, které se tentokrát konalo v Lotyšsku. Malebná Sigulda, město, v němž sídlí naše partnerská škola, nás přivítala nádhernými podzimními barvami. Úkolem dětí zde bylo prezentovat výsledky práce, která se tentokrát zaměřila na Vánoce jejich prarodičů. Lotyšská škola s pomocí všech partnerských škol zhotovila vzpomínkový kalendář, který tvoří nejoblíbenější dárky dětí 60. let. Každý měsíc také obsahuje předsevzetí, kterým děti slibují prarodičům, co by pro ně rády udělaly. Tento kalendář jim budou moci nyní zakoupit i ostatní děti jako dárek. Dalším společným tématem byly nejoblíbenější vánoční pohádky. Děti nacvičily jejich ukázky a předvedly je jako krátká divadelní představení. Kromě těchto i dalších menších společných úkolů nás čekal úžasný doprovodný program. Podívali jsme se do hlavního města Rigy, zavítali jsme k Baltskému moři a žáci s pomocí svých lotyšských kamarádů plnili úkoly během orientační hry v Siguldě. Společně si užili i tzv. escape room, kdy na základě vyřešených úkolů rozluštili tajný kód, díky němuž se dostali ze zamčeného pokoje.

Momentálně se připravujeme a těšíme na další setkání, které proběhne již v únoru. Tentokrát se podíváme do maďarského města Debrecen.

Podívejte se v naší fotogalerii.

Čtvrté setkání účastníků projektu Erasmus+

První únorový týden neprobíhal na naší škole pouze ve znamení nového pololetí, ale také dalšího projektového setkání. Tentokrát jsme vycestovali do maďarského Debrecínu, kde jsme se opět setkali s našimi partnerskými školami. V předchozích měsících jsme pracovali na nových úkolech, které se tentokrát zaměřily na téma masopustu a Velikonoc. Protože hlavní myšlenkou projektu je hledání společných znaků generace našich žáků a jejich prarodičů, bylo i cílem této práce podpořit komunikaci dětí s jejich babičkami a dědečky a dozvědět se více o jejich životě.

Opět se nám potvrdilo, že lepší partnery jsme si snad ani nemohli přát. Kromě prezentování výsledků a další společné práce všech účastníků jsme měli připravený i bohatý doprovodný program. Prohlédli jsme si hlavní město Budapešť, chybět nemohly ani termální lázně v Hajdúszoboszló, dále jsme navštívili Centrum vědy a virtuální reality Agóra, knihovnu a Dům literatury v Debrecínu, kde se děti zábavnou formou seznámily s nejznámějšími maďarskými literárními postavami. Ochutnali jsme místní speciality, zažili jsme tradiční folklórní vystoupení a v neposlední řadě navázali i nová přátelství.

Pomlázka

Páté setkání účastníků projektu Erasmus+

Od 5. do 10. května 2019 se vybraní žáci 7.A zúčastnili závěrečné schůzky v Itálii.
Přivítali nás ve škole v Occhiobellu, kde děti pracovaly na společných úkolech a prezentovaly připravené materiály.
Chlapci a děvčata se také seznámili s pamětihodnostmi tohoto kraje: navštívili Ferraru, sklárnu na ostrově Murano,
viděli, jak se vyrabějí karnevalové masky v Benátkách.
Při návštěvě Verony obdivovali antickou arénu i Juliin balkon.
Někteří odvážlivci se vykoupali v moři a všichni se prošli  po břehu jezera Lago di Garda.
Na závěr pobytu se děti setkaly s žáky dalších tří škol, kteří pro ně připravili originální programy.
Z Itálie se všichni vrátili plni dojmů a se spoustou kontaktů na kamarády z ostatních zemí.

Svátek má Oto

• Světový den duševního vlastnictví